Apie SIP techologiją

Namo iš SIP skydų privalumai

 1. Labai kokybiškas ir nebrangus namas.
 2. Ekologiškas namas
 3. Greitai pastatomas namas
 4. Ilgaamžis namas
 5. Patikimas namas
 6. Statyba pagal SIP technologiją žinoma ir vertinama visam pasaulye.

Bendradarbiaudami su  „SIPSIP.LT“, Jūs greitai gausite šiltą, patikimą, gražų šiuolaikinį namą. Tokį, kokio reikia šiuolaikiniam žmogui.

 1. Labai kokybiškas ir nebrangus namas.
 • Greitas montavimo procesas užtikrina mažesnę namo statybos savikainą.
 • Pastatomi greičiau nei namai iš plytų ir dujų ar putų betono;
 • Dėl mažo konstrukcijų svorio galima išvengti brangių pamatų įrengimo;
 • Išsiskiria 12 proc. didesniu naudinguoju plotu nei kiti tokių pat matmenų namai;
 • SIP namai, neturi „šalčio tiltelių“;
 • SIP namams, skirtingai nei namams iš dujų ar putų betono, medienos ar plytų, nebūdingas nusėdimas;
 • Atsparūs puvimui, vabzdžių ir graužikų kenkimui;
 • Visiškai saugūs žmogui ir aplinkai;
 • Išsiskiria itin lygiu sienų ir kampų paviršiumi, todėl jų apdaila ypač paprasta;
 • Mažas šilumos laidumas, dėl kurio galima sumažinti sienų storį;
 • Šilta ir paprasta technologija SIP yra nebrangus būdas pasiekti  A+ , A++ namo reikalavimus.
 • Statybos kaina naudojant SIP technologiją daug mažesnė nei visų kitų pagrindinių statybos technologijų.
 • Ekologiškas namas

Putų polistirenas yra akytos struktūros, sudarytos iš 98 proc. oro ir 2 proc. polistireno. Ši medžiaga neutrali, hipoalergiška, neskleidžia jokių žmogui kenksmingų elementų, taigi yra visiškai saugi. Didesnė visame pasaulyje gaminamo putų polistireno dalis skirta gaminti maistinėms pakuotėms, indams, net vienkartinio naudojimo termoindams, naudojamiems itin agresyviomis sąlygomis. Putų polistirenas yra ilgaamžis, neskaidus, be to, tai visiškai netinkama terpė plisti bakterijoms, pelėsiui ir graužikams. Nuo 1960 metų Europoje vilų, gyvenamųjų namų ir kotedžų statyboje panaudota daugiau kaip milijardas kvadratinių metrų putų polistireno.

OSB (Oriented Strand Board) – tai orientuotų skiedrų plokštės, sudarytos iš stačiakampio formos 0,6 mm storio ir 180 mm ilgio plokščių skiedrų, kurios dedamos trimis sluoksniais skirtingomis kryptimis. Šie sluoksniai, veikiant aukštam slėgiui bei temperatūrai, presuojami naudojant medžio dervą ir šiuolaikinius poliizocianatinius klijus (MDI) be fenolio formaldehido dervos. Šie klijai sąveikauja su medienoje esančiu vandeniliu ir sudaro poliuretaną, kuris savo ruožtu suteikia plokštei patvarumo ir kietumo. Itin svarbi OSB plokščių pasirinkimą lemianti savybė – maža klijų, kurių polimerizacijos procesas baigiasi praėjus mėnesiui nuo presavimo, koncentracija (mažiau nei 3 proc.), todėl šios plokštės atitinka europinę higienos klasę E0. 

Pagal pagrindinę konstrukcinę schemą  „SIPSIP.LT“ gaminami SIP technologijos pastatai priskiriami prie medinių namų. Prie pastato ekologiškumo prisideda ir tai, jog laikančiosiose konstrukcijose nenaudojami metaliniai elementai, o surenkamas laikantysis karkasas iš medienos.

Įmonės „SIPSIP.LT“ statomi namai visiškai saugūs žmogui ir aplinkai, skirtingai nei tie, kurių statyboje naudojama akmens, šlako (mineralinės vatos) ir cemento (putų ir dujų betono) žaliava.

 • Greitai pastatomas namas

Namo statyba „iki raktų“ trunka 3–6 mėnesius: ji apima pamatų statybą, pastato ir stogo montavimą, išorinę apdailą, langų ir durų montavimą, elektros instaliavimo darbus, vandentiekio, kanalizacijos ir šildymo sistemų montavimą, vidinę apdailą.

Pastato konstrukcija nenusėda, todėl išorinę ir vidinę apdailą galima pradėti vos sumontavus pagrindines konstrukcijas – tai šiai technologijai suteikia reikšmingo pranašumo palyginti su pastatais iš tašo, putų betono ar plytų, kuriems nusėsti reikia nuo 6 mėnesių iki metų. 

Patikėję namo statybą „SIPSIP.LT“, į naujus, patogius ir šiltus namus galėsite įsikelti jau po keturių mėnesių nuo statybų sutarties pasirašymo.

 • Ilgaamžis namas

1986 metais tyrimo tikslais buvo paimtas 1955 metais po ritinine stogo danga įdėto šiltinamojo sluoksnio iš putų polistireno pavyzdys. Kvalifikuotų specialistų komisija ištyrė šį mėginį ir nustatė, jog per 31 eksploatacijos metus putų polistirene neatsirado jokių funkcinių pakitimų ir ši medžiaga tebeatitinka Vokietijoje galiojančių standartų reikalavimus.

Patvirtintas pastato, pastatyto pagal SIP technologiją, eksploatacijos laikas – ne mažiau kaip 80 metų, normatyvinis tarnavimo laikas iki kapitalinio remonto – 50 metų. Daug tai ar mažai?

Jei paanalizuotume dabartinę namo komfortui keliamų reikalavimų pokyčių spartą, pamatytume, jog principas „Namai – mano tvirtovė“ nebeatitinka šiuolaikinių aktualijų. Be abejo, galima pabandyti pastatyti namą atsižvelgiant į esamus ir potencialius poreikius. Galima bandyti nuspėti, kiek ateityje turėsite vaikaičių, ar Jūsų regione nekils žemės drebėjimų grėsmės, ar per Jūsų sklypą nenuties tankų bandymo trasos, tačiau šiuolaikinio gyvenimo realijos rodo, kad statant pastatą būtina paisyti tikrųjų, dabartinių, šeimos poreikių. Tai puikiai žino žmonės, paveldėję arba įsigiję 1950–1970 metų statybos namus, kuriuos teko nugriauti ir statyti naujus, atitinkančius šiuolaikinius standartus. Planuojant statybas pagrindiniu kriterijumi turėtų būti statybos ir eksploatacijos ekonomiškumas, atitikimas saugos ir ekologinėms normoms. Kitaip galima visą gyvenimą sapnuoti „svajonių namus“, bet jų taip ir nepasistatyti.

Būtent dėl šios priežasties praktiškieji europiečiai ir amerikiečiai jau seniai renkasi greitai pastatomus namus. Ir būtent dėl to „SIPSIP.LT“ gaminami SIP namai išsiskiria ilgu tarnavimo laiku, atitinkančiu šiuolaikiniams statiniams keliamus reikalavimus.

 • Patikimas namas

Japonijoje statybų pagal SIP technologiją apimtys labai išaugo po eilės žemės drebėjimų, po kurių pasitvirtino skydinių konstrukcijų patikimumas. Tokį populiarumą lėmė aukštas konstrukcijos kietumas ir mažas svoris.

Itin stipriai suklijuotos daugiasluoksnės plokštės atlaiko ašinę jėgą, lygią 10 tonų 1-ai 1,25 m pločio plokštei, ir skersinę jėgą, lygią 2 tonoms 1-am kv. m (kotedžams pakanka atsparumo 350 kg 1-am kv. m apkrovai). Amerikoje ir Kanadoje iš panašių konstrukcijų statomi 5-aukščiai namai.

„SIPSIP.LT“ įdėjo daug darbo šiai Šiaurės Amerikos technologijai priderinti prie ES medžiagų eksploatavimui keliamų reikalavimų ir normų. Todėl, nepaisant minėtų gerų plokščių kietumo charakteristikų, statyboje papildomai naudojamas sustiprintas karkasas su dalinėmis tašo atramomis ir tik ant laikančiųjų medinių blankų klojama perdanga.  Visos šios priemonės didina pastato konstrukcijos patikimumą ir ilgaamžiškumą.

 • Statyba pagal SIP technologiją žinoma ir vertinama visam pasaulye.

Europos Sąjungoje mažaaukščių pastatų statyba pagal SIP technologiją vykdoma nuo 1995 metų, kitose pasaulio šalyse ji jau seniai pelnė pripažinimą (Kanada nuo 1930, JAV, Norvegija, Japonija ir t.t.) .

Tokį populiarumą lemia unikalios medžiagų šilumos izoliacijos ir atsparumo drėgmei savybės: tokiame name šilta net spaudžiant stipriems šalčiams, o per kaitrą – vėsu.

Pagal SIP technologiją pastatytas namas atitinka visus šiuolaikinius reikalavimus – jis ekologiškas, ilgaamžis, patikimas ir prieinamas.

Statyba iš SIP skydų

Statyba pagal individualius projektus ir greita – namas paruošiamas eksploatacijai per 3-6 mėnesius.

„SIPSIP“ teikia profesionalias individualių namų projektavimo paslaugas ir vykdo statybas pagal naujausios kartos Šiaurės Amerikos statybos technologijas. Kapitalinę namo statybą atliekame tik per 3–6 mėnesius, mažiausias tokio namo eksploatacijos laikas – 80 metų.

Individualūs namai gaminami iš ekologiškų medžiagų, SIP skydai yra nekenskmingi, neskleidžia kvapo, atsparūs puvimui. Jų išskirtinė savybė – patvarumas ir mažas svoris, todėl konstrukciją galima montuoti iškart paklojus pamatus. 

Pagal SIP technologiją statomam namui nereikalingi galingi pamatai. Kadangi naudojamos medžiagos – mažo svorio, namas nenusėda, todėl gali būti statomas ant mažo gylio juostinių ar polinių pamatų. Mažo gylio pamatų privalumas – aukštas patvarumas ir maža kaina.