6 būdai, kaip gali būti panaudojamos SIP plokštės

09/15/2023


SIP technologija- tai greitų statybų, ilgaamžio namo ir ekonomiško gyvenimo garantas. Dauguma įsivaizduoja, kad SIP skydai yra naudojami tik naujų namų statyboms, bet iš tikro panaudojimų galimybių ir daug daugiau.Apžvelgiame 6 pagrindinius SIP skydų naudojimo būdus


1. Naujos statybos gyvenamieji namai

Tai pagrindinis SIP technologijos panaudojimo būdas. SIP namai pasirenkami dėl savo tvirtos konstrukcijos, greito montavimo proceso ir ypač dėl komfortiško bei ekonomiško gyvenimo tokiuose namuose. Sumontuoti SIP namą užtrunka vidutiniškai 2-3 savaites ir visas procesas vyksta be jokių šlapių darbų, nėra jokio džiūvimo ar nusėdimo laukimo laiko, darbai atliekami greitai ir efektyviai. SIP namai statomi įvairaus dydžio, bet populiariausi yra nuo 50m2 iki 180m2 namai, nors SIP technologija neturi jokių apribojimų ir net sudėtingiausios architektūros namai gali būti pastatyti iš SIP skydų

2. Komercinės paskirties pastatai

SIP skydai idealiai tinka komercinės paskirties statiniams, tokiems kaip sandėliai, lauko kavinės, dirbtuvės ar net poros aukštų biuro statiniai. Statiniai iš SIP skydų yra šilti, juos ekonomiška išlaikyti šaltuoju metų laiku, vasarą reikia mažiau vėdinti ir vidaus klimatas visada yra komfortiškas.

3. Stogas iš SIP skydų

SIP plokštės puikiai tinka stogo įrengimui, bet kokios kitos SIP technologijos namuose. Nesvarbu, ar namas karkasinis ar pastatytas iš blokelių, SIP stogas gali būti įrengtas visuose namuose. Pagrindinis SIP stogo privalumas- greitas ir paprastas montavimas, o vos per savaitę, galima turėti jau iš karto apšiltintą stogą, kurio papildomai nereikia šiltinti ir galima nieko nelaukus tęsti darbus.

4. Grindys iš SIP skydų

SIP grindys idealiai tinka visiems, ieškantiems tvirtų ir šiltų grindų. Tokios grindys gali būti įrenginėjamos tiek naujos statybos namuose, tiek senuose, renovuojamuose namuose. Dažnai kaip vienas iš privalumų taip pat yra nurodomas, lengvas grindų montavimas- užtenka iš anksto pagamintais skydais iškloti grindis, ir jei name nėra planuojamos šildomos grindys, jau galima galvoti ir apie grindų dangą.

5. Priestatai iš SIP skydų

SIP skydai puikiai tinka priestatams prie įvairių pastatų- nuo garažo ar sandėliuko prie sodo namelio ar papildomų kambarių prie namo. Yra situacijų kai priestatus galima statyti neįrenginėjant galingų pamatų, užtenka paprasto projekto, kuriame numatomas reikiamas skydų kiekis, o montavimas vykta greitai ir paprastai.

6. Namo apšiltinimas SIP skydais

Dėl puikios šilumos izoliacijos, SIP skydai puikiai tinka namo apšiltinimui. Toks sprendimas dažniausiai pasirenkamas kai namas statomas, pvz. iš cementinių blokelių, o fasado apdaila planuojama ventiliuojama (medinės dailylentės, skalūno plokštelės). Tokiu atveju namas ir apšiltinamas su putų polistirolu ir turima OSB plokštė, ant kurios galima įrenginėti fasado apdailą


Iš pirmo žvilgsnio susidaro įspūdis, jog SIP technologija tinkama tik naujos statybos namams, bet paanalizavus klientų poreikius, pasirodo, jog SIP plokščių panaudojimas yra gana platus, o rezultatas suteikia maksimalų komfortą ir patogumą.