Moduliniai namai

06/17/2024

Pastaruoju metu moduliniai namai vis labiau populiarėja ir susilaukia dėmesio iš žmonių, kurie nenori gyventi bute, o nori nuosavo namo, privatumo, savo kiemo su pieva ir gėlynais.

Moduliniai namai, atsiradę kaip gyvenamojo būsto alternatyva, laikinam žmonių apgyvendinimui, pavyzdžiui, gamtos stichijų nuniokotoms šalims, kai gyventojai lieka be būstų, ar olimpiadų metu, delegacijoms apgyvendinti skirti olimpiniai miesteliai, per pastarąjį dešimtmetį išpopuliarėjo taip, kad daugelis juos jau renkasi nuolatiniam gyvenimui. Taip pat moduliniai namai yra sprendimas ne tik individualiam gyvenimui, bet ir verslui, komercinėms ar pramoginėms reikmėms.

Standartinis modulinio namo apibrėžimas- modulinis namas yra pastatas, kurio konstrukcija sudaryta iš modulių ar sekcijų, kurios dažniausiai yra iš anksto pagamintos gamykloje ir transportuojamos į statybų aikštelę ir ten montuojamos į galutinę formą. Moduliai ar sekcijos gali būti pilnai pagaminti gamykloje, t.y. fasadas, inžineriniai tinklai, langai ir t.t. arba apdaila ir visi darbai atliekami statybų aikštelėje, jau sumontavus pastatą.

Modulinio namo privalumai

  • Greitas montavimas- vienas iš didžiausių privalumų. Montavimo procesas yra efektyvus ir greitas, nes dalis darbų atliekami gamybos metu, dalis darbų yra tiksliai suplanuojami dar prieš statybas. Viskas vyksta tiksliai ir sklandžiai, o tai ne tik greitina statybų procesą, bet ir minimalizuoja klaidų ir papildomų išlaidų ar darbų tikimybę.

  • Pritaikomumas- moduliniai namai gali būti pritaikomi įvairiuose sklypuose ir individualiems poreikiams. Moduliniai namai lengvai gali būti pritaikomi ne tik įvairaus reljefo ir dydžio sklypuose, bet ir suprojektuoti pagal individualius poreikius. Keičiantis poreikiams, moduliniai namai gali būti perkeliami į kitą vietą, padidinami, pridedami atskiri kambariai ir pan. Modulinis namas gali keistis kartu su gyventojais ir jų gyvenimo pasikeitimais.

  • Mobilumas- modulinius namus galima lengvai transportuoti ir perkelti iš vienos vietos į kitą. Tai ypač didelis privalumas, kai atsiranda poreikis pakeisti gyvenamą vietą ar pakeisti namo padėtį sklype.

  • Kaina- greita statyba bei paprastesni reikalavimai sumažina namo kainą. Pagrindiniai faktoriai, kurie lemia modulinio namo mažesnę kainą- nereikalingas statybų leidimas, nereikalingi standartiniai pamatai, žemesnė energetinio efektyvumo klasė, nei šiuo metu privaloma A++ klasė.

Kodėl moduliniai namai taip sparčiai populiarėja

  • Ekonomiškumas- moduliniai namai yra pigesni nei tradicinės statybos namai, sumažindami ne tik statybų, bet ir eksploatacijos kainas.

  • Lankstumas ir pritaikomumas- žmonės vis labiau vertina lankstumą ir galimybę prisitaikyti prie kintančių gyvenimo poreikių. Moduliniai namai leidžia greitai reaguoti į pokyčius- nuo šeimos padidėjimo iki gyvenamosios vietos pakeitimo.

  • Dizainas- moduliniai namai yra puiki technologija, neribojanti fantazijos. Dizaino galimybės labai plačios- galima statyti kelių aukštų namus, pridėti terasas, stogelius, pavėsines, balkonėlius ir t.t. ir pokyčiai galimi nuolat, vos tik pasikeičia poreikiai.

Modulinių namų reglamentavimas Lietuvoje

Lietuvoje pastaruoju metu moduliniai namai ypač populiarėja, bet daugeliui kyla klausimas- ar tikrai tokį namą galima statyti be statybų leidimo, kokie yra reikalavimai ir teisiniai reglamentavimai.

Norint statyti modulinį namą Lietuvoje ir norint išvengti statybų leidimo ir kitų biurokratinių dokumentų bei procedūrų, pirma reikia nustatyti ar norimas modulinis namas yra priskiriamas statinio ar kilnojamo turto kategorijai.

Pagal LR Statybos įstatymą statiniu yra laikomas nekilnojamas daiktas (pastatas), kuris turi laikančiąsias konstrukcijas, kurios yra sumontuotos atliekant statybų darbus. Paprasčiau tariant, tai yra pastatas, kurio negalima perkelti iš vienos vietos į kitą ir kurio laikančiosios konstrukcijos yra sumontuotos statybų aikštelėje.

Kilnojamu daiktu yra laikomi pastatai, kurios galima perkelti iš vienos vietos į kitą, nepakeičiant jų paskirties ir nesumažinant vertės, jei įstatymas nenumato kitaip.

Taigi modulinis namas, kurio dalis yra pagaminama gamykloje, baigiamieji montavimo darbai atliekami statybų aikštelėje ir jis gali būti perkeliamas į kitą vietą, nepakeitus jo paskirties ir nesumažinus vertės, yra laikytinas kilnojamuoju daiktu. Statybų įstatymas taisyklių kilnojamiems daiktams statyti nenustato, bet reikalavimas laikytis specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, saugomų teritorijų ar kultūros paveldo reikalavimų vis dėlto reikia laikytis.

Kai tik modulinis namas yra pertvarkomas taip, kad jis nebegali būti perkeliamas į kitą vietą, nepakeičiant jo paskirties, jis tampa statiniu, kuriam taikomi statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimai- nustatoma statinio kategorija, reikalingas projektas ir statybų leidimas.

Mūsų siūlomi moduliniai namai atitinka visus kilnojamojo turto reikalavimus ir galima rinktis net iš kelių siūlomų projektų, todėl įsikurti galima bet kuriame turimame sklype ir be didelių problemų.

Išsirinkite sau tinkamiausią ir leiskite laiką šiltame bei tvirtame SIP moduliniame name.