SIP plokštės- tai kas jas daro tokiomis efektyviomis?

08/11/2023SIP technologija jau nebėra naujiena Lietuvoje, bet didėjant susidomėjimui SIP namais, didėja ir klausimų- tai kodėl verta rinktis namą iš SIP skydų, kodėl jis toks efektyvus, kokie SIP namo privalumai?

Šiame straipsnyje apžvelgsime trumpai, kodėl SIP technologija ir būtent SIP skydai yra yra vertinami ir kodėl SIP namas yra geras pasirinkimas. Geros šilumos izoliacinės savybės

SIP plokštės pasižymi ypač gera šilumos izoliacija ir beveik neturi šalčio tiltų, per kuriuos prarandama šiluma iš namo vidaus. SIP skydai yra sudaryti iš dviejų OSB plokščių tarp kurių įklijuotas NEOPORAS arba kitaip putų polistirenas, gerai žinomas, kaip puiki šilumą sulaikanti medžiaga. Mažu savo kiekiu, polistirenas sulaiko daug šilumos, neleidžia jai prasiskverbti į išorę, taip užtikrindamas gerą šilumos išlaikymą SIP namo viduje. Kuo geriau išlaikoma šiluma namo viduje, tuo mažiau išlaidų tenka patirti šildymui.

Sandarumas

Nepaisant to, kad SIP plokštės gamybos metu yra klijuojamos poliuretaniniais klijais, kurie ypač tvirtai ir sandariai suklijuoja visus skydo sluoksnius, montavimo metu, jie tarpusavyje yra sujungiami medienos pagalba taip sandariai, jog tvarkingai sumontuotas SIP namas beveik nepraleidžia oro nei iš išorės į vidų, nei iš vidaus į išorę. Žinoma, oras patenka, per langus, duris, bet per pačią SIP konstrukciją jis necirkuliuoja. Užtikrinti šviežio ir gyvenimui tinkamo oro kiekį namuose padeda rekuperacinė sistema, o šilumos praradimas yra minimalus.

Atsparumas aplinkos veiksniams

SIP skydai yra tvirti ir atsparūs bet kokiems aplinkos veiksniams. Jų konstrukcija leidžia atlaikyti įvairias įtampas- vėją, audras, žemės drebėjimus ir kitas klimato sąlygas. Itin stipriai suklijuotos daugiasluoksnės plokštės atlaiko ašinę jėgą, lygią 10 tonų 1-ai 1,25 m pločio plokštei, ir skersinę jėgą, lygią 2 tonoms 1-am kv. m (kotedžams pakanka atsparumo 350 kg 1-am kv. m apkrovai).

Tikslumas ir kokybė

Geri ir kokybiški skydai turi būti gaminami sertifikuotose, profesionaliose gamyklose, jokių būdu ne rankiniu būdu. Tik taip galima išlaikyti skydų pjovimo tikslumą ir klijavimo kokybę. Gerai pagaminti ir tiksliai išpjauti SIP skydai ne tik užtikrina greitą statybų procesą, bet ir klaidų tikimybę. Išvengiama nelygių sienų, netikslių kampų ar sienos aukščio skirtumų. Skirtingai nei kitų technologijų statybos procesas su SIP skydais yra paprastas, tvarkingas, greitas ir tiklsus.


Apibendrinant galima teigti jog SIP technologija šiuo metu yra tiksliausia, paprasčiausia ir greičiausia namų statyba, užtikrinanti galutinį rezultatą- energetiškai efektyvų, ekonomišką ir tvirtą namą.