SIP vasarnamiai ir SIP sodo nameliai- privalumai

04/12/2021

Pasaulinė pandemija privertė daugelį laiką leisti namie ir kas atsitiko įdomaus- žmonės suprato, jog nuosavas kiemas ir laikas gamtoje yra neįkainojamas. Vasarnamių ir sodo namelių paklausa išaugo kelis kartus.

Pastebėjome, jog visi kas turi sodo sklypą, žemės lopinėlį prie ežero, pamiškėje ar tiesiog gamtoje, suskubo rūpintis nameliais, kuriuose galėtų ne tik leisti laisvalaikį, bet ir gyventi ilgesnį laiką.

Šiame įraše norime apžvelgti pagrindinius SIP vasarnamių ir sodo namelių privalumus.

Pamatai

SIP vasarnamiai yra labai lengvi, todėl jiems nereikia standartinių didelių ir galingų pamatų. Vis dėl to, ant žemės namelis negali stovėti, jis turi būti pakeltas virš žemės, pavyzdžiui ant blokelių ir pan.

Drėgmės sulaikymas

Įprastuose mūriniuose vasarnamiuose ar sodo nameliuose kaupiasi drėgmė. Taip yra todėl, kad mūras įgeria į save drėgmę ir ją sulaiko, todėl ilgą laiką nešildant namelių, juose jaučiasi drėgmės, gali būti net pelėsių kvapas, oras suplėkęs ir norint jį panaikinti, būtina gerai ir ilgą laiką pastatą šildyti.

SIP vasarnamiai ar SIP sodo nameliai visus metus kvepia mediena. Net ir ilgą laiką neatvykus į SIP vasarnamį ir jo nešildžius, jame nesijaučia nemalonus drėgmės kvapas. Beje, SIP nameliai, atsparūs pelėsiams, todėl nereikia nuolat vėdinti ir šildyti patalpų ar kitaip užkirsti kelią pelėsiui.

Gera šilumos izoliacija

SIP vasarnamiuose ar sodo nameliuose galima leisti laiką visus metus. Visi žino tą nemalonų jausmą, kai atvykus po ilgo laiko į vasarnamį, viduje yra taip šalta, jog reikia kelias dienas šildyti patalpas, kol jos bus šiltos ir jaukios. SIP vasarnamį užteks pašildyti kelias valandas. Gera šilumos izoliacija sulaikys šilumą namelio viduje ir leis mėgautis jaukia aplinka bet kuriuo metų laiku. O įsirengus židinį, galima ne tik jaukiai leisti vėsius vakarus prie ugnies, bet ir nesirūpinti papildomu namelio šildymu.

Greita statyba

SIP vasarnamiai ar sodo nameliai yra surenkami ypatingai greitai. Nedidelis, vos 20-30m2. namelis gali būti surenkamas per 1-2 dienas. Vidaus ir išorės apdailą galima pradėti daryti nieko nelaukiant ir taip SIP vasarnamiu ir sodo nameliu galima džiaugtis vos po savaitės. Vasaros sezonas Lietuvoje yra gana trumpas, tikrai neverta pusę jo praleisti statant namelį. Greita statyba leis mėgautis laisvalaikiu vasarnamyje ilgesnį laiką.

Lengva susikurti vasarnamį pagal savo poreikius

SIP technologija idealiai tinka moduliniams nameliams ir suteikia variacijų galimybę. SIP nameliai gali būti planuojami ir modeliuojami pagal poreikius- galima sujungti kelis namelius į vieną, galima pridėti kambarį, pirtelės patalpą ar kitaip keisti vasarnamio išplanavimą. Pridėjus vos kelis SIP skydus, galima turėti tokį namelį, kokio norite.

Mobilumas

SIP vasarnamiai ar sodo nameliai yra lengvi, todėl galima keisti jų vietą, jie lengvai pakeliami ir transportuojami. Būna, jog ilgainiui sklype atsiranda pakeitimų- norisi pasistatyti šiltnamį, vaikiškas sūpynes ar pakeisti sklypo išplanavimą ir įprasto namelio vietos pakeisti neįmanoma. SIP namelius galima lengvai kilnoti ir keisti jų vietą sklype tada kada norisi ir kaip norisi.

Pavasaris jau įsibėgėjo, orai atšilo, tai nebėra ko laukti- SIP vasarnamio ar sodo namelio statybomis jau reikia pasirūpinti dabar, kad atėjus vasarai, būtų galima mėgautis laisvalaikiu gamtoje.