SIP namų universalumas- tinkami bet kokiam klimatui

08/14/2023

Geriausias ir praktiškiausias SIP namų efektyvumo įrodymas yra tas, kad jie statomi bet kokio klimato zonose. Kyla klausimas, ar tikrai viena technologija gali būti tokia universali ir tikti tiek šalto ir atšiauraus klimato zonose, tiek karštame bei sausame klimate? Atsakymas yra vienareikšmiškas- taip. Čia ir prasideda SIP technologijos grožis, kai dėl savo šilumos izoliacinių savybių, bei sandarumo, SIP namai yra vertinami it statomi visur.

Šilumos izoliacija

Ekstremalus klimatas sukelia didelį šilumos išlaikymo poreikį šaltuose regionuose, o karšto klimato regionuose, atvirkščiai, vėsaus oro išlaikymą namo viduje. Čia ir prasideda tikrasis SIP technologijos grožis- putų polistirolas, kaip pagrindinis SIP namo apšildymo sluoksnis, puikiai sulaiko šilumą ir palaiko namo viduje pastovią temperatūrą. Šaltuoju metų laiku, lauko temperatūrai nukritus daug žemiau nulio, SIP namas puikiai sulaiko šilumą namo viduje, šilumos praradimo beveik nėra. Karštuoju metų laiku, atvėsinus orą namo viduje, jis nėra išleidžiamas į lauką, karštas oras nepatenka į vidų, todėl viduje yra maloniai vėsu.

Kadangi Lietuvoje turime klimatą, kuris per metus keičiasi ekstremaliai- nuo -25C žiemos metu iki +30C vasaros metu , mums reikia tokio namo, kuris būtų šiltas ir ekonomiškas šildant žiemą, bei palaikančio vėsą karštomis vasaromis. Tam puikiai tinka SIP namai, kurie leis komfortiškai jaustis bet kuriuo metų laiku ir bet kuriomis oro sąlygomis.

Sandarumas

SIP technologija, dėl savo tikslumo, pasižymi ypač dideliu sandarumu, nėra jokių tarpų sienose ar apšildomajame sluoksnyje, pro kuriuos oras gali išeiti į lauką, ar iš jo patekti į namo vidų. Paskutiniai mūsų statytų SIP namų sandarumo testo rezultatai viršijo nustatytas normas- A++ klasei, sandarumo testo galutinis koeficientas turi būti ne didesnis nei 0.6, o mūsų statyti SIP namai, gavo rezultatą- 0.38. Vadinasi, SIP namai, yra labai sandarūs, net dvigubai sandaresni nei nustatytas A++ klasės standartas. Ką tai reiškia šaltuoju metų laiku? O gi tai, kad šildyti tokį namą yra daug ekonomiškiau, dėl ypač mažo šilumos praradimo, o vėsinti tokį namą taip pat reikės daug mažiau ir maloni vėsi temperatūra išsilaikys daug ilgesnį laiką.

Atsparumas išorės veiksniams

Teisingai ir gerai sumontuoti SIP namai tampa tarsi monolitiniai, jie sutvirtinami taip, jog visiškai nejuda ir, skirtingai nei, pavyzdžiui, karkasiniai namai, SIP namai "nevaikšto". Didelis vėjas, vėtros ar audros namo visai nejudina, todėl tokiame name nėra jokių vidaus apdailos įtrūkimų, kuriuos reikia tvarkyti. Lietuvoje dažnai, ypač rudens ar žiemos metu, kylančios vėtros yra galvos skausmas karkasinių namų savininkams, o SIP namų gyventojai gyvena ramiai ir tikrai negalvoja apie sutrūkinėjusias sienas.

Apibendrinant galima teigti, jog SIP technologija yra universalus sprendimas bet kokio klimato vietose, net ir tokiose, kaip Lietuva, kur klimato sąlygos per metus keičiasi nuolat ir kardinaliai. Gera šilumos izoliacija, sandarumas ir atsparumas bet kokiems klimato veiksniams yra tos savybės, kurios leidžia SIP namo savininkams patogiai ir komfortiškai gyventi visus metus nesijaudinant dėl namo šildymo ar vėsinimo išlaidų.